Modern OS przyszłością dla naszych komputerów?

Modern OS to przyszłościowy system Microsoftu, który zastąpi Windows znany nam dziś, Wiodąca firma tworząca systemy operacyjne marki Microsoft przerywa milczenie i uchyla rąbka tajemnicy na temat nowego systemu o oryginalnej nazwie Modern OS. Nie od dziś wiadomo, że firma prowadzi prace nad czymś, co nazywane jest Windows Lite. Modern OS oferuje jednym z zalet instalowanie aktualizacji w tle i ma być przede wszystkim bardzo dobrze zabezpieczonym środowiskiem operacyjnym.

W ostatnim czasie Microsoft opublikował na własnym blogu post, w którym snuje wizję nowego systemu operacyjnego nazywanego roboczo Modern OS. Co ciekawe, we wpisie nic nie wspomniano o systemie Windows 10. Modern OS ma być systemem operacyjnym pozbawionym uciążliwych aktualizacji, które znamy obecnie z Windows 10 oraz jego poprzednikach. Uaktualnienia będą instalowały się w tle i użytkownik nie będzie musiał nic robić ani nie odczuję spadku wydajności podczas tego procesu. Microsoft twierdzi także, że nowe oprogramowanie będzie domyślnie zabezpieczone. Środowisko operacyjne i aplikację będą od siebie odseparowane co ma wyraźnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa komputera użytkownika.

Microsoft opisuje również metody ciągłego połączenia z siecią internetową. Zgadza się, Modern OS zapewni zgodność z sieciami 5G oraz zapewni im odpowiednie wsparcie. Wspomniano także o różnych formach sprzętu, które będą mogły pracować pod kontrolą systemu Modern OS. Jak nam dobrze wiadomo, sama firma Redmond pracuje nad komputerami ze składanymi ekranami co w ostatnim czasie jest na topie w rankingu sprzętu elektronicznego.

Na więcej szczegółów trzeba będzie jednak trochę poczekać. Modern OS z pewnością nie jest jeszcze gotowy i obecnie szukając sposobu na przesiadkę ze starszej wersji, mówiąc o takich systemach jak Windows 8 a nawet starszych, możecie zdecydować się na Windows 10 który w ostatnim czasie debiutuje i jest uważany za jednego z lepszych systemów ostatniej dekady.

WINDOWS 10 kupisz tu: 

 

  1. Microsoft OEM Windows 10 Pro PL x64 DVD
  2. Microsoft OEM Windows 10 Home PL x64 DVD

Komputery z WINDOWS 10 kupisz tu:

  1. Komputer biurowy PC Intel Core i3-8100 4GB SSD SU650 120 GB
  2. Laptop Acer Aspire i3 6GB Dysk SSD Windows 10

Ofertę sprzętu możesz sprawdzić tutaj: -> SKLEP <-

 

5/5 - (6 votes)