Spadek liczby abonentów platform satelitarnych na rzecz telewizji światłowodowej IPTV?

W ostatnim czasie nadeszły niepokojące zapowiedzi dla operatorów usług satelitarnych na całym świecie. Spadki liczby abonentów platform satelitarnych mają mocno przyspieszyć i rozprzestrzenić się począwszy od Ameryki Północnej przez Europę, ostatecznie kończąc na Dalekim Wschodzie. Tak twierdzi Rethink Technology Research. Co czeka platformy satelitarne w Polsce i Europie Środkowej? 

Gwałtowny spadek abonentów platform satelitarnych może okazać się wielką tragedią z czego czasami nie zdaje sobie sprawy sam operator platformy ani też operator satelitarny czy dostawca systemu dostępu.

Wszystko zaczęło się, gdy zanotowano spadki u operatorów telewizji w USA, a ten proces zapoczątkował w 2010 roku, co kilka lat później rozpowszechniło się u amerykańskich operatorów platform satelitarnych oraz innych dostawców telewizji satelitarnej także tych polskich.


Jeżeli by wziąć pod uwagę wszystkie regiony razem, nadal odnotowuje się globalny wzrost liczby abonentów platform DTH, ale zakończy się to w 2020 roku. Potem dojdzie do przyspieszenia tendencji spadkowych, ponieważ coraz więcej operatorów platform satelitarnych w regionie Azji, Pacyfiku a także w Europie zaliczy szczyt swoich możliwości i odbije się od ściany.

Dlaczego w Polsce można zauważyć tendencję spadkową dotyczącą platformy satelitarnej?

Na pewno ma to związek z postępem technologicznym jaki pojawia się na rynku, mowa tutaj o telewizji 3 generacji czyli telewizji IPTV. Co raz więcej operatorów decyduję się na tą generację nie tylko ze względu na lepszą jakość Video i Audio ale także na lepszą jakość dostarczonego sygnału do domu klienta. Odbiór sygnału z platformy satelitarnej wiąże się z kilkoma kluczowymi problemami. Często zdarza się że przy większym zachmurzeniu bądź deszczu odbiór sygnału satelitarnego bywa ciężki co wyraźnie przekłada się na odbiór programów wysokiej rozdzielczości. Porównując to do telewizji światłowodowej nie jesteśmy narażeni na warunki atmosferyczne a oglądanie ulubionego serialu czy ważnego wydarzenia sportowego nigdy nie zostanie zakłócone.

Takie platformy IPTV udostępniają klientom bogatsze i cenowo dogodne pakiety które zainteresują nie tylko małych ale też i tych dużych odbiorców.

Takim przykładem dostawcy usług jest firma ArcyNET.pl. Różnorodne pakiety dla każdego, powinny zainteresować najbardziej wymagających odbiorców, co można podejrzeć w linku poniżej u operatora usług telewizyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą usług telekomunikacyjnych:

5/5 - (1 vote)