Stary system operacyjny zagrożeniem dla Twojego bezpieczeństwa!

Windows XP to bezsprzecznie najpopularniejszy system operacyjny od Microsoftu, który mimo upływu lat wciąż darzony jest sporą estymą wśród użytkowników pecetów.

Od słynnej premiery systemu XP minęło już 18 lat co można powiedzieć, czyni go pełnoletnim systemem na rynku. Wiele osób za pamiętało ten system ciepło, i wyraża do niego wielką empatię, a wszystko za sprawą jego funkcjonalności i prostocie.

Dopracowany system sprawił że bez problemu posługiwała się nim każda osoba bez względu na wiedzę komputerową, co mocno przyczyniło się do integracji komputera z osobami które na co dzień miały z nim małą styczność.

Ale jak wiemy wszystko co dobre, szybko się kończy.

Koniec wsparcia technicznego dla tego systemu operacyjnego nastąpił 8 kwietnia 2014 roku, a 19 marca tego roku wyszła ostatnia aktualizacja dotycząca zabezpieczeń systemu.

Co oznacza dla nas „koniec wsparcia technicznego”… Oznacza to dla nas, iż firma Microsoft dalej nie będzie rozwijała systemu a producenci programów podczas ich tworzenia nie będą uwzględniać tego systemu, co przełoży się na brak możliwości użytkowania ich na tym systemie, a to będzie oznaczało bezużyteczność tego systemu operacyjnego.

30 stycznia 2007 roku premierę miał system Windows Vista, ale nie przekonało to użytkowników poczciwego systemu na „przesiadkę” do nowszego systemu Vista a sami producenci laptopów i komputerów stacjonarnych proponowali downgrade do systemu Windows Xp. Wsparcie technicznego dla tego systemu zakończyło się 11 kwietnia 2017 roku i oznacza taki sam koniec jak w przypadku systemu XP.

W dniu 22 października 2009 roku miejsce miała premiera systemu Windows 7, ten dzień był wyjątkowy dla użytkowników PC i laptopów, ponieważ użytkownicy od początku zakochali się w tym systemie. Nowy styl okienek i jego funkcjonalność przyczyniła się do przesiadki z tradycyjnego XP, aczkolwiek tradycjonaliści nawet nie myśleli o zmianie systemu i zostawali przy starych okienkach. W 2020 a dokładniej 14 stycznia system spotka taka sama przyszłość co do swoich poprzedników co sprawi go niefunkcjonalnym i skrajnie nie bezpieczny ze względu na brak aktualizacji poprawiających.

5 lat później 26 października 2012 światło dziennie ujrzał system Windows 8 a rok później 17 października 2013 pojawił się następca Windows 8.1 ale to już opowieść na inną okazję.

Ale do rzeczy, dnia 29 lipca 2015 roku, do dyspozycji użytkownicy mieli nowy system Windows 10 który jest w porównaniu do innych systemów stabilniejszy i bezpieczniejszy co sprawiło że duża część użytkowników sprzętu komputerowego przesiadła się na nowy system. Microsoft co rusz wydaje nowe aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa systemu, a to sprawia że użytkownicy mogą być bezpieczni w sieci komputerowej.

Dlaczego powinieneś zainstalować Windows 10?

Po pierwsze – nowszy system to lepsze zabezpieczenia. Aktualna wersja oprogramowania, z którego korzystamy to gwarant posiadania dostępu do najnowszych poprawek bezpieczeństwa i technologii, które wspierają nas w walce z cyberzagrożeniami. Windows 10 cechuje się ulepszoną usługą Windows Defender, która jeszcze lepiej radzi sobie z wykrywaniem i zwalczaniem złośliwego oprogramowania.

Warto pamiętać o tym, że kiedyś Windows 7 przestanie być wspierany. Sporo maszyn do tego czasu albo wyzionie ducha, albo zostanie wymienione. Ale ostatecznie przyjdzie czas na Windows 7. Każda maszyna, która zostanie zaktualizowana do wyższej wersji systemu, ma zagwarantowane – dożywotnio właściwie aktualizacje. Czyli, dopóki komputer działa, będzie otrzymywać najnowsze poprawki.

Gdybyście pytali mnie o radę, czy zainstalować Windows 10, to powiedziałbym, że jeżeli tylko nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań w kwestii sterowników, czy aplikacji – powinniście się w ten system zaopatrzyć. Najnowsze oprogramowanie warto mieć, dla bezpieczeństwa. Dalej podtrzymuję zdanie, że Windows 10 to najlepsza wersja tego systemu, jaka powstała do tej pory. Ale ostateczna decyzja należy do Was.

Cenę aktualnych systemów Windows 10 znajdziesz poniżej:

>> Windows 10 Home << kupisz > TUTAJ <

>> WIndows 10 Pro << kupisz >TUTAJ <

5/5 - (4 votes)