Bannery internetowe

Zajmujemy się tworzeniem animowanych i statycznych bannerów reklamowych głównie w technologii flash i html5.

Banner internetowy jest to narzędzie marketingowe, które ma na celu spowodowanie określonej reakcji internautów. Reklamy internetowe w postaci animowanego bannera to  graficzna forma przekazania treści informacyjnych bądź reklamowych, często będąca odnośnikiem do strony promowanego produktu. Banery pełnią również rolę wizerunkową i informacyjną. Budują wizerunek i świadomość istnienia marki. Niejednokrotnie rolą banera jest zwrócenie uwagi na ważne treści, wydarzenia czy cechy produktów lub usługi.

Bannery w technologii FLASH

Technologia tworzenia animacji z wykorzystaniem grafiki wektorowej na zasadzie klatek kluczowych. Powstałe pliki .swf, zwane często „plikami Flash”, można odtwarzać na stronie www za pomocą przeglądarki internetowej z zainstalowaną odpowiednią wtyczką (np. Adobe Flash Player) lub w oddzielnym programie do tego przeznaczonym. Od wersji Flash 5 program wyposażony został w język programowania do obsługi zdarzeń (np. kliknięcie elementu myszą) – ActionScript. Dzięki temu we Flashu można tworzyć interaktywne animacje i programy, np. popularne w sieci WWW gry Flash. Oprócz tego pliki Flash są wykorzystywane do internetowych reklam i prezentacji. Istnieją również strony internetowe całkowicie oparte na plikach Flash.

Bannery w technologii HTML5

Technologią za pomocą której możemy stworzyć fantastyczne animacje, podobne do tych tworzonych we Flash’u, jednak z wykorzystaniem najnowszych technologii HTML5, CSS3. Niewątpliwą największą zaletą tej technologii, jest fakt, że animacje stworzone HTML5 wyświetlają się na urządzeniach mobilnych np. smartfony, tablety. Technologia flash niestety nie posiada takiej możliwości.

Przykładowe bannery w technologii FLASH:
Przykładowe bannery w technologii HTML5: