Uważajcie na fałszywe maile od Allegro!

Uważajcie na wiadomości e-mail, które łudząco przypominają wyglądałem wiadomości rozsyłane poprzez platformę Allegro, ale nimi nie są – oszuści podszywają się w wiadomości pod Allegro i chcą wyłudzić między innymi dane logowania.

Treść wiadomości, która dzisiaj rano dotarła na naszą skrzynkę pocztową wyglądała tak:

Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

 

 

Wiadomość zawiera również opcję przekierowania do fałszywej autoryzacji konta, tak abyśmy myśląc, że logujemy się do Allegro podali oszustom nasze dane do logowania.

Samo otrzymanie wiadomości nie oznacza zagrożenia. W przypadku znalezienia jej w swojej skrzynce użytkownik powinien ją zignorować. Klienci nie muszą się martwić także w przypadku kliknięcia w link zawarty w wiadomości.

Dopiero podanie danych na fałszywej stronie udającej Allegro oznacza kłopoty. Jeśli to zrobiłeś, powinieneś jak najszybciej zmienić swoje hasło. Zalecane jest też przeskanowanie urządzenia dobrym oprogramowaniem antywirusowym.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zauważa z kolei, że konsumenci coraz częściej padają ofiarą cyberoszustów. Ich metody są coraz bardziej wyszukane i niemal każdego dnia przybierają nowe formy, przy czym często wykorzystują emocje potencjalnych ofiar.

Uważajcie, dokładnie czytajcie treści wiadomości. Zwracajcie uwagę na ich nadawcę, czy wiadomość pochodzi na pewno z prawdziwej domeny np. @allegro.pl a nie @aiiegro.pl czy @alegro.pl.

Rate this post